DEM Parti sitemi sonrası ‘protokol’ tepkisi: Ahmet Güneştekin’den eleştirilere yanıt

Sanatçı Ahmet Güneştekin, dün oynanan ve TFF 3. Lig’ten TFF 2. Lig’e yükselen TPAO Batman Petrolspor’un maçına ilgi göstermedikleri gerekçesiyle DEM Parti’yi eleştirdi. Güneştekin’in sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşıma ise tepki geldi.

Sanatçıya sosyal medya kullanıcıları protokolde oturduğu için eleştirirken ayrıca HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Serkan Ramanlı ile aynı karede olduğu için de Güneştekin’e tepki yağdı. Tepkiler üzerine bugün Güneştekin sosyal medyadan bir açıklamada daha bulundu. Güneştekin, “Bu coğrafyadan çıkarak kendi alanında önemli bir yere gelmiş birini incitmek kimseye bir şey kazandırmaz. Bugün 58 yaşında bir Batmanlı olarak acı bir tecrübe yaşadım ve kırıldım. Ne diyeyim canları sağ olsun…” dedi.

GÜNEŞTEKİN’DEN ELEŞTİRİLERE YANIT

Güneştekin şunları söyledi:

“Tamamen iyi niyetle yazmış olduğum bir twite gelen yorum ve alıntılar her zaman olduğu gibi önyargılı ve kötü niyetin bir örneği… Öncelikle, ben bu paylaşımımda @DEMGenelMerkezi
vekil ve başkanlarını eleştirmedim, onları orada görerek takımımızı desteklemelerini arzu ettiğimi yazdım. Ben davet edilmeden, davet de beklemeden maça gittim. Stadyum girişinde beni tanıyan bazı hemşehrilerim görevlilere adımı söyleyip beni stadın protokol bölümüne yönlendirdiler. Boş yer ararken maça gelmeyen karşı takımın başkanının yerine beni oturttular. Benim protokol veya ayrım gibi bir derdim ve merakım hayatımın hiçbir anında olmadı. Batman Eski Belediye Başkanı @sabri_ozdemir1
‘in maçta olduğunu bilseydim direkt gider aralarında otururdum büyük bir keyifle. Takımımızı beraber destekler, şampiyonluk sevinç ve gururunu hep birlikte yaşardık. 35 yıl önce Batman’dan ayrıldım, İstanbul’a geldim. Fakat sonrasında İstanbul ve yurt dışında kültürel programlarım olmasına rağmen memleketim Batman‘dan hiç kopmadım. Bu coğrafyadan çıkarak kendi alanında önemli bir yere gelmiş birini incitmek kimseye bir şey kazandırmaz. Bugün 58 yaşında bir Batmanlı olarak acı bir tecrübe yaşadım ve kırıldım. Ne diyeyim canları sağ olsun…”

GÜNEŞTEKİN NE DEMİŞTİ

Güneştekin bir önceki paylaşımında ise şu ifadelere yer vermişti:

“Bugün doğduğum şehrin en eski spor kulübü olan @batmanpetrolfk
‘ün şampiyonluk maçı için Manisa Turgutlu’ya geldim. Taraftarlarla ve Ege’de bulunan hemşehrilerimizle birlikte #Batman Valisi @canalpekrem ve siyasi parti vekilleri, @emin_ekmen, @fnasiroglu ve @AvSerkanRamanli ile birlikte bürokrat ve iş insanları destek için gelmişlerdi maça. Gözüm @DEMGenelMerkezi vekil ve belediye eş başkanlarını aradı! Göremedim, görmeyi çok isterdim. Dostum Emin Ekmen’e maç için bir davet alıp almadığını sordum, o da benim gibi herhangi bir davet almadan sadece Batman sevgisi sebebiyle geldiğini söyledi. Bir şehri sporun nasıl birleştirdiğini görmek ve şampiyonluk galibiyetinin sevincine tanıklık etmek açıkçası beni çok mutlu etti”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir