SON DAKİKA: Dursun Özbek’ten Erden Timur’a başkanlık yanıtı: Böyle bir şey Galatasaray’da yok!

Galatasaray’da teknik direktör Okan Buruk’un sözleşmesi iki yıl daha uzatıldı. Rams Park’ta gerçekleştirilen imza töreninde Galatasaray Başkanı Dursun Özbek de katıldı.

Dursun Özbek, geçtiğimiz günlerde Galatasaray Sportif AŞ Başkanvekilliğinden istifa eden Erden Timur hakkında dikkat çeken ifadeler kullandı. Okan Buruk ise Erden Tşmur’un ayrılığı sonrası takımdan ayrılmak isteğiyle kendisine talepte bulunan bir futbolcunun olmadığını söyledi.

BURUK: OYUNCULARIM BURAYA TUTKUYLA BAĞLI

Okan Buruk ve Dursun Özbek’e yönetilen “Erden Timur’un ayrılığıyla birlikte transferinde katkı olduğu oyuncuların olduğu iddia ediliyor. Ayrılmayı düşünen futbolcu var mı? soruya Okan Buruk şu cevabı verdi:

Oyuncularımızla hep iletişim içindeyiz. Oyuncularım buraya tutkuyla bağlı. Erden bey de burada olmasa da hep bizimle birlikte. Hepimizin Galatasaray’a adanmış bir hayatı olduğu için oyuncularımın ayrılığı ile ilgili bir durum yok. Ayrılmak istediğimiz birçok oyuncu olabilir. Bizim devam etmek istediğimiz oyuncular var. Aynı konsantrasyonla oyuncularımız elinden geleni yapacak.

ÖZBEK: GALATASARAY ELEŞTİRİYE AÇIK BİR KULÜP

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ise Erden Timur’un devam etmesi yönünde kendisine bir teklifte bulunduğunu fakat Timur’un ayrılmak istediğini ifade etti.

Özbek, “Erden beyin ayrılırken ‘Tutunacak bir dalım kalmadı’ demişti. Öncesinde veya sonrasında kendisiyle konuştunuz mu?” şeklinde gelen bir soruya şu yanıtı verdi:

Erden kardeşimi Galatasaray’a 2016’da ben davet ettim. Benim forma sponsorum olması için ikna ettim. Galatasaray Spor Kulübü ile ilk tanışması 2016’da oldu. Benden sonra da yine Galatasaray’la ilişkisi hiç kesilmedi. Her zaman Galatasaray’a bağlı ve hizmet eden bir arkadaşımız. Yeni dönemde bizimle çalışmayacağını söyledi. Ben kendisine devam etmesinin daha iyi olacağını düşünerek kendisine teklifte bulundum. Galatasaray Spor Kulübü diğer kulüplere hiç benzemiyor. Galatasaray eleştiriye çok açık bir kulüp. Eleştirileri dinlemek zorundasınız ve bunlardan faydalanmak zorundasınız. Galatasaray Spor Kulübü’nün çok dikkat ettiği hususlardan biri de şeffaflık. Bu saydığım özellikle 1905’den değil 1481’den geliyor. Eleştiriye açık olmak, şeffaflık ve ekip çalışmasına yakın olmak. En önemlisi de hesap verebilir olmak. Bu esaslar içinde her yönetim eleştirilmişti. Benim bir önceki dönemimi ve rahmetli Mustafa Cengiz’in dönemini hatırlayın. Erden kardeşim için de benzer eleştiriler ve söylemler gündeme geldi. Bugün bana ‘Daha önceki dönemizideki gibi değilsiniz’ deniyor. Erden kardeşim genç ve hassas bir kardeşim. Bunlardan etkilendiğini düşünüyorum. Erden kardeşimin Galatasaray’a verdiği katkılar devam edecektir. Her zaman kapımız kendisine açık. İyi bir Galatasaraylı olmanın gerekliliklerini Erden kardeşim de zamanı gelince yapar. Galatasaray dediğimiz zaman 500 yıllık bir çınardan bahsediyoruz. 500 yıllık çınarın ne kadar çok dalı vardır. Eğer tutunacak bir dal ararsan mutlaka vardır. Galatasaray’ın getirdiği esaslar çerçevesinde Galatasaray’daki bütünlük ve beraberlik hiçbir zaman bozulmaz. Galatasaraylı eleştiriler, ortak akıllara hareket etmeyi arar. Zaten bu yüzden Türkiye’nin en büyük kulübü ve en büyük sivil toplum örgütü. Avrupa’da tanınmasının en önemli sebebi de budur. Bütün bunların çerçevesinde Erden kardeşimin Galatasaraylılığı hiçbir zaman tartışılmaz. Galatasaray’ın saydığım bu değerlerine dikkat etmek lazım. Genç olmasının etkisiyle bugün bu kararı aldı. Ben kendisini beraber çalışmaya davet etmiştim.

ÖZBEK’TEN ERDEN TİMUR’A BAŞKANLIK YANITI

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, “İki sene önce Erden Timur’a başkanlık için söz verdiniz mi?” sorusuna yanıt verdi. Dursun Özbek amaçlarının Galatasaray’a hizmet etmek olduğunu vurgularken başkanlık sorusuna şu şekilde cevap verdi:

Bana kırgın olduğunu düşünmüyorum. Ben onun babası yaşındayım. Ben onun başkanıyım. Ben de ona kırgın değilim. Biz Galatasaraylıyız. Az önce Galatasaray’ın değerlerini saydım. Biz Galatasaray’a hizmet etmek için varız. Ben, arkadaşlarım, yönetim kurulu… Bir tek hedefimiz var Galatasaray’a hizmet etmek. Ben Galatasaray’a hizmet etmeye Galatasaray Lisesi’nden mezun olduktan iki sene sonra başladım. Galatasaraylı ‘Ben başkan olacaktım’ diye düşünmez. Galatasaray’a hizmet etmek Galatasaray’ı sevmekten geçer. Bu hizmetle biz borcumuzu ödüyoruz. Başkanlık sözü verdi, bunun için küstüm… Kimse Galatasaray’a küsemez. Hiçbir Galatasaraylının Galatasaray’a küsme hakkı yoktur. Gündem değişebilir ama ne yapılıyorsa Galatasaray’ın fayasına yapıldığının anlaşılması lazım. Sadece benim ağzımdan duyduğunuz şeylere inanın. Galatasaray’a hizmet etmek isteyen herkese kapımız açık. Hizmet için o koltuk, bu koltuk… Böyle bir şey Galatasaray’da yok. Bizi dünyada büyük bir marka haline getiren de bu… Örnek olarak Okan Buruk… Mukavelesi bitti ve mukavele yapmak lazım. Hocamızda ‘Yeni kontrat yapacağız’ dedim ve kendisi bana ‘Siz ne takdir ediyorsanız o’ dedi. İşte Galatasaraylılık böyle bir şey! Tarihte birçok örneği vardır. Erden kardeşimin Galatasaray’a kırgın olduğunu düşünmüyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir